כניסת משתמשים לאתר

זכור אותי במחשב זה שכחת סיסמה?
גן פרטי גן עירוני
סגור מפה גן פרטי מנוי גן פרטי מנוי גן פרטי שאינו מנוי גן פרטי שאינו מנוי גן עירוני גן עירוני
פורום - הגננות המקצועי פורום - פסיכולוגיה והתפתחות הילד פורום - מוסיקה ותנועה בגיל הרך פורום - רישיונות לגני ילדים פורום - עיצוב תכנון ומיתוג הגן פורום - המלצות על גנים פורום - פרסום הגנים והמשפחתונים
לוח דרוש/ה מורה לתנועה או למוסיקה לוח דרושה סייעת/גננת לוח מטפלות ובייביסיטר
לוח מפעילי חוגים לוח ספקים לוח מסירה החלפה לוח נדלן של גן לוח יד שניה
מאמרים תכנים לגננות שיווק ופרסום בגן ילדים מכללות לגיל הרך
טפסים להורדה בניית אתר אינטרנט לגן מחירון לאתר אינטרנט תכנים ומידע לגננת מתנות לגני ילדים
Google

"השירים והמשחקים - איפה הם עכשיו?"

"השירים והמשחקים - איפה הם עכשיו?"
 
מאת אורית עראקי-הכהן מייסדת "ילדודנס" – חוויה תנועתית מוסיקלית


 
היו זמנים, שהאבות היו בעבודה כל היום, והאמהות, (רובן אם לא כולן) היו עקרות בית.
וכך, בין הבישולים, הכביסות, והנקיונות, הן הקדישו מזמנן גם לילדיהן. הזמן האיכותי והחשוב כל כך, שחיוני להתפתחותם של הילדים, ונקרא "שעת אימא", היה שעה איכותית, פרטית ואישית, שהיא כל כולה שלהם.
הייתה זו שעה שבמהלכה, אימא
מפסיקה להתעסק עם מטלות הבית, הטלפונים, הבישולים ושאר הירקות, ומקדישה להם בלבד. אכן היו זמנים.

 

היום המציאות היא אחרת, ומרבית האמהות (אם לא כולן) הינן נשים עובדות במשרה מלאה, חלקית או יותר ואינן נמצאות בביתן רוב היום.
בסיום העבודה "בחוץ", מחכה לנו -
האימהות המשרה השנייה שלנו "בבית"  וכך, כל אחת מאיתנו, מי עם הסינר על המותן ומי עם המגבת, שמונחת לה בקביעות על הכתף, מתחילה את תפקידה השני לאותו היום, עייפות אך מרוצות, אנחנו מוצאות גם את הזמן להקדיש לילדינו, בין לבין מטלות הבית השונות.
 

אז מה היה לנו שם?
שיחה קלילה, שאלה או שתיים לגבי "איך עבר עליך היום?" בזמן ארוחת הצהריים/ערב (אם בכלל), עזרה בשיעורי הבית, סיפור לפני השינה (ולא תמיד יש כוחות), טיול לגינה השכונתית להוצאת אנרגיה, לפעמים אפילו נסיעה לג'מבורי, שלרוב מסתיימת בחבלות ושריטות, שהיינו מוותרות עליהן מלכתחילה ואם נסכם את היום, זמן איכות אמיתי עם ילדינו אין. התקשורת עם הילדים היא שגרתית ויום-יומית, וברובה מסתכמת בהוראות של "עשה ואל תעשה", הסובבת סביב ארוחות, מקלחות, משחקים ומריבות עם האחים והאחיות...
 

נקודה למחשבה...
אז לאן נעלמה "שעת אמא" האיכותית שלנו? מדוע קיים קושי גדול כל כך לפנות בלוח הזמנים שלנו שעה אחת קטנה, שכל כולה מוקדשת לבילוי אמיתי עם ילדינו? שעה, שמביעה אינטימיות, מגע, קירבה, חום ואהבה.
שעה שחיונית כל כך להתפתחותם
ולהרגשתנו וביחוד של אלה התינוקות (שלעיתים "נשכחים" על מזרון הפעילות או מול הטלוויזיה, כי זה הכי נוח, ומשאיר את ידינו פנויות לטפל בילדים האחרים) וכך.. עוברות השנים ...והם גדלים וגם אנחנו ואיתנו גדלה גם תחושת ההחמצה, שלעיתים נורא מצערת.
עד כה, שום מילה על "שעת אבא", מפני שהיום הנורמה המקובלת היא שרוב
האבות יוצאים בבוקר לעבודה, וחוזרים מאוחר, אפילו מאוחר מאוד, כשהעוללים הקטנים כבר מקולחים, אחרי ארוחת ערב ובמיטות.
 

נשמע מוכר?
אנחנו נורא רוצים, נורא משתדלים, מתכננים, מנסים, אבל זה לא יוצא.
אני רוצה לעזוב
את כל מטלות הבית ולשחק עם ילדיי שעה שלמה, אז אני לוקחת פאזל ומתיישבת בסלון עם בני בן  ה 8-  ואנחנו מתחילים במלאכת ההרכבה, לאחר מספר דקות אני קמה "רק לרגע" ואומרת: "רק רגע, תמשיך לשחק אני כבר חוזרת". ואני מתחילה לשטוף כלים...כי הערימה הזו חיכתה לי מאתמול בערב, ואם אני לא אשטוף, מי ישטוף? או מפעילה מכונת כביסה, או מקפלת, או מחליפה טיטול לתינוקי בן שלושת חודשים, או מפרידה בין שתי בנותיי, שרבות על משחק אחר. "אני כבר באה!" קולי מהדהד בין כותלי הבית...
 

שאלת השאלות
כשנוצרות הזדמנויות, ואנו מעוניינות לארגן לילדינו אחר-הצהריים כייפי וחוויתי, עולה השאלה הכל-כך מוכרת, "אז מה עושים היום?" ההתלבטות מעיקה עוד יותר, כשאנחנו אוספים את הקטנטנים מהמסגרות, וממשיכים "לשבור את הראש" יחד איתם, לאן נוכל ללכת. כל אימא יודעת, שהביקוש לפעילויות איכותיות גדול הרבה יותר מההיצע. אז לאן נלך? הביתה? שוב נצפה בטלויזיה? משחקים בחדר? לבקר אצל סבא וסבתא? (משמע עוד בילוי ביתי), ג'מבורי-כבר הזכרנו? קפצנו וקפצנו... ונפלנו ונחבלנו...בכי, דם יזע ודמעות.
 

חוויותיי האישיות, הובילו אותי לפתח פעילות מיוחדת עבור הזאטוטים, במסגרת החברה שלי ושאני עומדת בראשה-"ילדודנס". לא עוד זמן קצר וקטוע לעיתים קרובות מדיי, אלא שעה שלמה ואיכותית של חוויה להורה ולילד כאחד.
פעם בשבוע, שיעור תנועה ומוסיקה, להורים וילדים מחזק מאוד את הקשר בין ההורה לילד, מאפשר גם תיאום תנועה מלא ביניהם, ותוך כך מספק להם חוויה יוצאת דופן!
הפעילות מקרבת, כייפית וחווייתית עבור הילד וההורה כאחד, ומעניקה להורים כלים נוספים ליישום תוך כדי משחקים עם הילדים בבית, ההורים הם שותפים מלאים בפעילות, וכך נהנים פעמיים: מהנאת ילדיהם, ומזמן איכות איתם.
 

הפעילות השבועית יחד עם הילדים מאפשרת לנו כהורים הזדמנות יוצאת דופן לבלות איתם בגובה העיניים שלהם ולהשתעשע איתם.
והערך המוסף הגדול ביותר עבורינו
כהורים הוא זמן שבו נוכל להתנועע, לשיר, לצחוק, להתחבק, להתנשק, לגעת בהם ולזכור, שבכל היום העמוס ומלא השגרה, שחווינו, מצאנו את הזמן לבלות ולהקדיש למלאכים הקטנים, שיצרנו. הילדים שלנו.
 

הרגעים הקטנים הללו הם הרגעים המאושרים של חיינו, זהו זמן חשוב ואיכותי ביותר, שאסור לנו להזניח. ואת הרגעים הללו, ילדינו יזכרו תמיד, גם כשיגדלו. כמו כן, כבוגרים, ייקחו איתם את הזיכרונות האיכותיים הללו, גם כאשר יקימו משפחות משלהם ויעשו כן עם ילדיהם שלהם, כי שעת איכות מהנה ושמחה גם בונה, גם מחזקת את הקשר וגם תורמת לקשר בריא בין ההורה לילדים והשילוב הזה לעולם מנצח.
 

שלכם,

אורית עראקי-הכהן

מייסדת "ילדודנס" – חוויה תנועתית מוסיקלית דרך "תנועה ,משחק, סיפור, וצליל.
שם משתמש:
כותרת:
תוכן:
שם משתמש נושא התגובה תאריך

כתבות נוספות

סרטון לצפייה


גן ילדים ללא רישיון - סרט חובה לכל גננת והורה שילדו בגן

מתנות לגני ילדים

מבחר רב של מוצרים במחירים נוחים.
מתנות לגני ילדים
כל הזכויות שמורות Copyright © 2005
נבנה על ידי EKDESIGN ekdesign.co.il