כניסת משתמשים לאתר

זכור אותי במחשב זה שכחת סיסמה?
גן פרטי גן עירוני
סגור מפה גן פרטי מנוי גן פרטי מנוי גן פרטי שאינו מנוי גן פרטי שאינו מנוי גן עירוני גן עירוני
פורום - הגננות המקצועי פורום - פסיכולוגיה והתפתחות הילד פורום - מוסיקה ותנועה בגיל הרך פורום - רישיונות לגני ילדים פורום - עיצוב תכנון ומיתוג הגן פורום - המלצות על גנים פורום - פרסום הגנים והמשפחתונים
לוח דרוש/ה מורה לתנועה או למוסיקה לוח דרושה סייעת/גננת לוח מטפלות ובייביסיטר
לוח מפעילי חוגים לוח ספקים לוח מסירה החלפה לוח נדלן של גן לוח יד שניה
מאמרים תכנים לגננות שיווק ופרסום בגן ילדים מכללות לגיל הרך
טפסים להורדה בניית אתר אינטרנט לגן מחירון לאתר אינטרנט תכנים ומידע לגננת מתנות לגני ילדים
Google

חשיבות בניית תפריט לילדי הגן

חשיבות בניית תפריט לילדי הגן
 

מאת: ציפי בר T.O.M ,D.H.D תזונאית הוליסטית וסינית, מנהלת המרכז להכוונת תזונה
 
שנות חייהם הראשונות של הילדים חשובות במיוחד לאור העובדה שהרבה מערכות בגופם נמצאות עדיין בהתפתחות. מערכת החיסון היא אחת החשובות שביניהן.

ילדים היום בגילאים קטנים (0-5) נראים מאד מפותחים ולכן כנראה אנו מתבלבלים ביחס לצרכי גופם. הם נראים בוגרים, יודעים הרבה על החיים והעולם יחסית לגילם ויחסית לנו הוריהם כשהיינו בגילם.
למרות זאת, יש עדיין פער עצום בין הנראה לעין ובין המצוי. כבר בגיל צעיר ביותר נחשפים ילדינו למזון מעובד ותעשייתי, המשפיע ומכתיב חולשות ואלרגיות  ארוכות טווח במערכת החיסון שלהם. הדבר בא לידי ביטוי בתחלואה מרובה, אלרגיות קשות, קשיי הסתגלות, התפתחות איטית או לקויה, תפקוד חברתי פחות טוב ועוד.

מהרגע שילד עובר את שלב החשיפה למזון מוצק שוכחים כל האימהות והאבות שהם עדיין ילדים ומתחילים לתת להם כל מה שהם רוצים  (ואין להם מושג מה הם רוצים...גם אם הם נראים מגובשים או דעתניים), וכל מה שמבחינה פירסומית  מיוצר עבור  או מופנה לילדים (מישהו קרא פעם את תוויות המזון על כל המוצרים התעשייתיים הללו שאנו נותנים לילדים כל כך בקלות???) הינו מלא בחומרים כימיים, צבעי מאכל, ועוד רעלים המאתגרים את ההורים בשל התגובות הקשות שהם גורמים לילדים: היפראקטיביות, תוקפנות, עקשות  ועוד צורות התנהגות קשות לניהול הנובעות מהחומרים הללו וההתמכרות להם.

מסיבה זו, בעיקר עם שילוב נתונים פחות נשלטים (חלקם גם מחוסר ידע) כמו תזונת האם לפני ובמהלך ההריון, ונתוני בריאות משפחתיים אנו מגדלים דור של ילדים רגישים, אלרגיים בעלי חיסון נמוך, המתפתחים מינית מוקדם מהרגיל (מה, לא ידעתם שיש הורמונים בבשר ובמוצרי החלב??), ונוטים ללקות במחלות אורח חיים (סכרת, כולסטרול, השמנת יתר ולחץ דם) כבר בגיל צעיר. ממש ילדים (גילאי 7-14).
מסיבה זו, יש חשיבות מכרעת לבחירת האוכל שאוכלים הילדים בשנותיהם הרכות. טוב, אז בנקודה זו כולם נאנחים שיש תמיד עוד שיקולים המכתיבים דברים, כמו כסף ועלויות, אוכל אהוב יותר, או מאמץ גדול בהכנות. אבל, האמת נופלת על החלטת  הגננת והבנתה: ניתן ללא הגדלת הוצאות הגן באופן משמעותי לשפר מאד מאד את תזונת הילדים!
יותר מכך, כל הידע וההבנה שתתנו לילדים בתקופה זו של חייהם הולכים איתם שנים רבות ומשפיעים על השקפתם בהמשך הדרך. כך, ילד שהורגל לאכול נכון,ידע "להרצות" להוריו על חשיבות האוכל, ויתעקש לא להסכים לאוכל מעובד, ויגדל בתודעה נכונה לגבי חשיבות האוכל. לעומתו, ילד שמתחנך בגן שלא שם לב לדבר, ילמד שג'אנק פוד הוא טעים, ויהיה קשה הרבה יותר להזיז אותו מדעתו גם בהמשך הדרך.

המודעות של ילדים בגילאים הרכים עדיין בהתפתחות, וכל מה שמלמדים אותם הם מדקלמים כמו תוכים וכך למעשה לומדים בחיקוי על החיים והתנהלותם. דוגמא אישית היא שם המשחק בשנים אלו. כל מי שחושב שהוא יכול להתנהל מול ילדיו אפילו כאשר הם בגיל גן שניתן להסתיר מהם דברים טועה בגדול. הם יודעים ורואים גם כאשר אינם רואים פיסית, הם חשים היטב אמת ושקר ולכן הניסיונות הללו נופלים ונכשלים. 
להיפך הוא הנכון, דווקא בגלל המחייבות הגדולה שאנו חשים לילדינו ובגלל הדאגה להם, עלינו לתת להם לעזור לנו לחיות חיים יותר נכונים ובריאים ואפילו אם זה רק משום שאנו מחויבים כלפי הילדים שהבאנו לעולם.
על המרכז להכוונת תזונה:

המרכז עוסק בטיפול, לימוד והדרכה לאורח חיים בריא ותזונה נכונה. אנחנו מאמינים שאפשר להנות יותר בגוף בריא, ושנפשנו מאוזנת יותר בצורה זו. המרכז עורך סדנאות לימודיות והרצאות בנושאי בריאות שונים לכל סוגי הקהל (מקצועי או כללי) ולכל שכבות הגיל כדי ללמד ולהסביר כיצד אכילה נכונה יכולה לשמור עלינו.


 בהנהלת ציפי בר

המרכז להכוונת תזונה מטפל בכלל הנושאים המקיפים את התזונה והחיים הבריאים. 

www.zippybar.net


 

שם משתמש:
כותרת:
תוכן:
שם משתמש נושא התגובה תאריך

סרטון לצפייה


גן ילדים ללא רישיון - סרט חובה לכל גננת והורה שילדו בגן

מתנות לגני ילדים

מבחר רב של מוצרים במחירים נוחים.
מתנות לגני ילדים
כל הזכויות שמורות Copyright © 2005
נבנה על ידי EKDESIGN ekdesign.co.il