כניסת משתמשים לאתר

זכור אותי במחשב זה שכחת סיסמה?
גן פרטי גן עירוני
סגור מפה גן פרטי מנוי גן פרטי מנוי גן פרטי שאינו מנוי גן פרטי שאינו מנוי גן עירוני גן עירוני
פורום - הגננות המקצועי פורום - פסיכולוגיה והתפתחות הילד פורום - מוסיקה ותנועה בגיל הרך פורום - רישיונות לגני ילדים פורום - עיצוב תכנון ומיתוג הגן פורום - המלצות על גנים פורום - פרסום הגנים והמשפחתונים
לוח דרוש/ה מורה לתנועה או למוסיקה לוח דרושה סייעת/גננת לוח מטפלות ובייביסיטר
לוח מפעילי חוגים לוח ספקים לוח מסירה החלפה לוח נדלן של גן לוח יד שניה
מאמרים תכנים לגננות שיווק ופרסום בגן ילדים מכללות לגיל הרך
טפסים להורדה בניית אתר אינטרנט לגן מחירון לאתר אינטרנט תכנים ומידע לגננת מתנות לגני ילדים
Google

הבטיחות בגן שלי

הבטיחות בגן שלי
 

מאת מלכי לוין, מעצבת פנים ומנהלת פורום עיצוב בגן פור יו

 

רוב השאלות לגביהם אני נשאלת נוגעים ביופי ואסטטיקה בגני ילדים, כי מה לעשות הקנקן מוכר, פעם הגננת הייתה החשובה ביותר, הורים היו רושמים את ילדיהם לגן בגלל הגננת, היום לכל גננת יש תחרות, תחרות ויזואלית שמהווה חלק חשוב, גדול ובלתי נפרד.
האמא תרשום את הילד לגן כי הגן יפה אבל – אם הגננת לא טובה תוך חודשיים שלושה האמא והילד כבר לא שם, מה שאומר שהיופי חשוב אבל לא הכי חשוב לתווך הארוך.
וכאן מגיע האבל הגדול – היופי חשוב נכון, אבל הבטיחות מעל הכל.
 
 

נתחיל מהמקום הכי חשוב, והוא גם הסיבה מס' אחד לתאונות בגני ילדים, ואני מדברת על כל מה שקשור לקטיעת אצבעות או חלק מהן וכדומה, ולצערי אני עדיין נתקלת בדלתות ללא מגני צביתות- בנות – בכל דלת או שער חייב במגן צביתות.
ניתן להתקנה באופן עצמאי ופשוט ביותר, באמצעות 3 ברגים או באמצעות דבק דו"צ חשוב לנקות את המשקוף והדלת היטב עם אלכוהול לפני ההדבקה.

לחצן מצוקה
- חיבור למוקד רפואי למקרה חירום - חובה בכל גן.

עזרה ראשונה
- חשוב שתהיה בכל גן ולא רק פלסטרים. 
פדי גזה, תחבושות, אלכוהול, מד חום, מספריים, סרט דבק, מומלץ גם תרופות דוגמת סביעור למקרה של חתכים וכדומה, סלבירול לכוויות, אדוויל ילדים או נורופן להורדת חום וכדומה – לא כתחליף לטיפול רפואי מיידי לכל תאונה שהיא, אלה לטיפול ראשוני בלבד. כמו כן מוכרים ערכות מוכנות אבל חובה גם אותם למלא ולהקפיד על תוקף המוצרים והתרופות ובכלל מומלץ לכל גננת לקחת קורס בעזרה ראשונה והחייאת תינוקות.


 שערים בגן- נכון שיש דלתות אבל לפעמים מעדיפים להשאיר פתוח, לאוורור או לאור טבעי אבל תמיד יש את הברחנים הסדרתיים, לחצר, למטבח, לשירותים וחלילה לרחוב-לכביש.

מדרגות- חשוב מאוד להימנע כמה שיותר ממדרגות, נתקלתי בגננות שיוצרות מסלולים וכדומה-בנות, מדרגות = פתח לתאונות, לכן רק במקרה שאין ברירה בשל מפלסים שונים במבנה וגם אז בהשגחה, לא ליצור "אטרקציות" מיותרות בגן, מי שמחפשת שתתקשר אני אשמח לתת רעיונות לאטרקציות שאינן קשורות בבכי, רופא או חלילה תאונות גרועות יותר.

בהמשך לעניין המדרגות, ויש מצב שהן קיימות שם מחוסר ברירה, אז חשוב מאוד להשתמש בפסים נגד החלקה- קיימים בירוק, שחור, חום וגם בשקוף אבל מניסיון השקוף נהיה אפור מהלכלוך אז לבחירתכם-חובה.

מעקות- שהן חלק בלתי נפרד מהמדרגות, נכון, בכל גרם מדרגות קיים מעקה ברוב המקרים אבל מעקה סטנדרטי בגובה 90-105 ס"מ מה שלא מספיק בשל גובהם של הילדים שלנו – חשוב לעשות מעקה גם בגובה הילדים שיהיה מאחז יד בשעת הירידה והעליה במדרגות.

מטבח- יש נטייה לאחסן מתחת לכיור חומרי ניקיון, חייב להתקין סגר ביטחון ואפילו מנגנון נעילה (אבל לא להשאיר את המפתח בדלת), בכלל אזור המטבח אמור להיות מחוץ לתחום.

מתקני מים- ברוב מתקני המים יש מנגנון להגנת ילדים – נא הפעילו אותו בדר"כ יש הוראות שמגיעות עם המתקן או בשירות לקוחות , מים רותחים זו סכנת נפשות.

כלי אוכל
- אך ורק פלסטיק ולא זכוכיות או חרס או כל וורסיה אחרת, ובנות יקרות שלי – כלים שבורים או סדוקים – זורקים לפח.

סורגים- מומלץ בכל החלונות לבטיחות וגם לביטוח, כנ"ל לגבי רשתות בכל החלונות למניעת כניסת חרקים מעופפים וחיות לא רצויות.

חלונות- במידה והם כנף על כנף הכל בסדר במידה והחלונות עם כנפיים יש להיזהר מהפינות ולא להשאיר פתוח ללא השגחה.

בטיחות אש, עדיין אין שום חוק אשר מחייב מערכת ספרינקלרים או גילוי אש בגני ילדים או בתי ספר אבל ללא שום קשר ולייתר ביטחון יש לדאוג לביטחון בסיסי נגד אש.
גלאי עשן- חובה בכל גן, קיימים גלאי עשן עצמאים שפועלים באמצעות סוללות אותן יש להחליף פעם בשנה.

מטפים- מטף כיבוי אש, כמות המטפים תלויה בגודל הגן, אבל לפחות מטף אבקה אחד בגודל 6 ק"ג, אבל כמו כל דבר אחר גם למטפים צריך לעשות אחזקה שנתית על מנת שבמקרה חירום באמת יתפקדו, לידיעה-למטף מחובר שעון לחץ, במידה והמחוג נמצא בתחום הירוק, המטף תקין אבל מומלץ לעשות אחזקה פעם ושנה וכמובן אחרי שימוש במטף, כמו כן מומלץ לתלות את המטף במקום גלוי ובולט.

צבעים
- מומלץ להשתמש בצבעים לא רעילים לקירות, עדיין מידי פעם נפגשים בילדים אשר נוטים לאכול את הטיח מהקירות.

ריצוף
- מומלץ שימוש בריצוף נגד החלקה אבל, הייתי מציעה להתייעץ באדריכל או במעצב כשן קיימים סוגים רבים של חיפויים, שמתאימים ושלא, מעבר לזה יש את הריצוף המבריק – הוא יכול להיות יפה לך בבית אבל בגן עם קצת מים הוא הופך להיות סכנת נפשות.
 
לסיכום יש עוד הרבה מאוד נקודות חשובות להם יש לשים לב בכל הקשור בבטיחות בגני ילדים וזה בשל העובדה שילדים אינם מודעים לסכנות ואנחנו אלה  שצריכים לכוון אותם ולשמור עליהם בשעות בהם הם נמצאים תחת חסותנו, שנה בטוחה ומוצלחת.


חפשו אותי בפייסבוק...
מלכי לוין, אדריכלות ועיצוב רב תחומי.

לשאלות נוספות ניתן להכנס  לפורום עיצוב.


 
 
שם משתמש:
כותרת:
תוכן:
שם משתמש נושא התגובה תאריך

סרטון לצפייה


גן ילדים ללא רישיון - סרט חובה לכל גננת והורה שילדו בגן

מתנות לגני ילדים

מבחר רב של מוצרים במחירים נוחים.
מתנות לגני ילדים
כל הזכויות שמורות Copyright © 2005
נבנה על ידי EKDESIGN ekdesign.co.il