מסיבת חנוכה הורים וילדים
כתבה מקורית מצוות המומחים של גן פור יו 


    מאת אלון גל מנכ"ל ומאמן מוביל, תות תקשורת ותוצאות בע"מ


 

כיצד לעבור את מסיבת החנוכה בשלום? מה ניתן לעשות על מנת שכולם יהיו מרוצים?
מספר עצות חשובות ביותר בנושא.

 

חג החנוכה מגיע, חג מלא באור, שמחה, ניצחונות, מתנות... ואיתו מגיעה המסיבה הראשונה בגן הילדים.

בעצם סיפור החנוכה, בגן, מתחיל כבר זמן רב לפני בוא החג, בערך אחרי סיום חגי תשרי. הילדים הרכים כבר התאקלמו לגן, נערכה כבר אסיפת ההורים הראשונה ועכשיו לפנינו משימה חדשה. מסיבת הגן הראשונה.

צוות הגן מלא בהתרגשות גדולה, סופסוף יוכלו ההורים לראות את תפקודו המוצלח של הגן... יש במה להשוויץ. יחד עם ההתרגשות, חששות הצוות רבים ופעמים רבות גם יש בכך צדק. ההורים, שהם בעצם הלקוחות של הגן, מפקידים בוקר, בוקר את יקירם הרך, בידי הצוות המסור. זו בעצם ההתכנסות הראשונה של כלל הורי הגן (לרוב בזוגות ולעיתים למרות בקשות רבות.... עם האחים). זו הפעם הראשונה, באופן מובהק בה ההורים מביעים את דעתם במפגש ישיר עם הצוות והאחד עם השני.

ההכנות רבות, חזרות על מילות השירים, סדר ההופעה, צעדי ריקוד, חזרות עם המנגנת ובלעדיה.... שהילדים מגיעים למסיבה, במרבית המקרים הם יודעים בדיוק מה עליהם לעשות. כמובן שחזות הגן חשובה לא פחות... עבודות יצירה, רבות ומגוונות מוצגות על הקירות, על המדפים וכמובן כמתנה הביתה.

הקושי הראשון מול ההורים, מתחיל עם ההודעה שביום המסיבה הגן מסתיים בשעה מוקדמת יותר, לרב ב 11:00 . למרות לוח החופשות שחולק, ההודעה באסיפת ההורים הראשונה, בכל שנה מופתעים ההורים מחדש וכפועל יוצא מכך, מתלוננים לעיתים בנועם ולעיתים לא.

אז איך עוברים את כל זה בשלום????
ראשית, לא בטוח שהכל יעבור בשלווה לה איחלנו . אין זה אומר כי המסיבה אינה מוצלחת, זה כלל לא מצביע על הורים לא מרוצים....
בשביל להצליח גם להינות מהאירוע וכמובן מהכנותיו בסופו של דבר, הרבה תלוי בגישתנו אליו.
חנוכה, אכן חג מרגש, הילדים מחכים למסיבה, מתרגשים להתלבש חגיגי, בחולצות לבנות, להציג את יצירותיהם, כישרונם גם אם בפועל ישבו במסיבה ומרוב בושה או כל סיבה אחרת לא השתתפו.
ההורים, אל אף שהוציאו את ילדם הרך בשעה מוקדמת, הפסידו יום עבודה.
ברגע שנכנסו לגן וראו את ילדם משוויץ בעבודה, משתתף, משחק עם חבר או אפילו יושב בכיסא עם כתר של מכבי.... מזילים דמעה, נחנקים בגרון וממש לא חשוב מה קורה מסביב האוצר שלהם קסום.
והצוות, כאן הגישה למסיבה היא מאוד משמעותית. כל כך הרבה דברים ניתן לראות ולהראות במסיבת החג. אין זה משנה עד כמה האירוע יהיה נוצץ, כמה הריקודים יהיו מורכבים או הסביבון התלת מימד שיעוף מהשמים עם חבילות הפתעה לילדים.

במסיבות בגן, אפשר לראות באופן מובהק את יחס הצוות לילדים ולהיפך, לראות הקשבה, חום, קרבה. חשוב מאוד לזכור אם כל הילדים בגן יהיו מרוצים ולו רק מדבר אחד קטן ההורים יצאו מגדרם.
דוגמה טובה לכך ראיתי בגן הילדים של בני. אחד הילדים הנראה כביישן בחבורה, לא מוכן להשתתף במסיבה עצמה ולאורך כל המסיבה ישב על ברכי אימו. האם ישבה בפרצוף חמוץ ומתלונן ולאורך כל המסיבה דחקה בילד להשתתף. התפנית הברורה חלה בזמן הדלקת הנרות. הגננת ביקשה מאבו של הילד לבוא איתו להדליק את הנרות. האם והאב התרגשו מאוד מתשומת הלב שקיבל ילדם. לאורך כל זמן אכילת הסופגניות שיבחו והיללו את הגן על תשומת הלב, על המקום שקיבל כל ילד. בזכות תשומת הלב, הבחינו ההורים בעוד ועוד פרטים ואף נזכרו בימי הגן הראשונים, איך הצוות עזר לילדים להיפרד בבוקר.....

חשוב לזכור, כמעט תמיד יהיו תלונות, ככה אנחנו ההורים רוצים בשביל ילדינו את הכי טוב, ואם הוא לא קיים (לעיתים באשמתנו) נפנה האשמות ונחפש מה לא טוב. מסיבה היא לא זמן טוב לתת מענה לתלונות הורים, כמובן שחשוב להתייחס, אך האם בזמן אירוע בגן ההתייחסות יכולה להיות אפקטיבית? התשובה היא באופן מובהק לא!! אימרו להורים שמה שהם אומרים חשוב לכם ולכן תשמחו לתת להם את תשומת הלב המירבית, כרגע זה לא הזמן, תאמו מועד אחר לשיחה. הכי חשוב עמדו בו... הורה שיקבל כזה יחס כבר יבוא בגישה חיובית יותר.
 
לסיכום, צוות יקר, זיכרו שההורים הם אכן הלקוחות שלכם אבל לא להם אתם נותנים את השירות. הורה שיזהה כמה אתם משמעותיים, אהובים, מכובדים בחיי בנו זהו הורה מרוצה.
המסיבה, צריכה להיות מותאמת לגן, גם לצוות וגם לילדים. זהו אינו מופע מזוייף להורים אלא הצגת מראה של המתרחש בגן.
והכי חשוב, תהנו, תבטחו ותזכרו כל הזמן למה בחרתם בעשייה החינוכית הקדושה הזו... שזה בא מהלב אין על זה ויכוח.
 
אני מזמין אתכם לקבל כלים אימוניים נוספים, בפגישה ללא עלות וללא התחייבות בתות תקשורת ותוצאות. 
03-6091399
לפרטים נוספים אתם מוזמנים לבקר באתר: www.tut-coach.co.il
קרדיט צלם: עידו לביא
 

 

חנוכה  |  תוכנית  |  מערך שעור  |  שירים  |  דיקלומים  |  נרות  |  מושגים  |  מתכונים  |  סיפורים  |  דפי צביעה
משחקים  |  בטיחות  |  סרטונים  |  כתבות מקוריות תזונה  |  כתבה מקורית עיצוב הגן  |  כתבה מקורית ריקוד ותנועה  |  כתבה מקורית - אלון גל  |  כתבה מקורית הורים וגננות    
האתר נוצר ע"י גן פור יו- פורטל גני הילדים
פורטל גני הילדים המתמחה בתחומים הבאים : גן ילדים , משפחתון , צהרון , מעון , פעוטון , תינוקיה.
כניסות לעמוד:  243767